جوندگان آری یا نه !!!

محصول جدید

تهبه جوندگان برای من مناسب است ؟

جزییات بیشتر

No reward points for this product.


اطلاعات بیشتر

جوندگان و خرگوش شکلان آری یا نه !!!

همستر ایران مرکز تخصصی جوندگان در ایران

قبل از تهیه موجودات زنده ابتدا خود را امکان سنجی کنید و سپس این موجودات زیبا را تهیه فرمایید.

 

امروزه با توجه به اینکه دوستاران جوندگان به صورت روز افزون رو به افزایش است . به تبع خود پیامد های شیرین و نا گواری را به همراه داشته است . و در این متن به بررسی برخی از این پیامد ها می پردازیم , تا شما بتوانید بهترین تصمیم را قبل از بعهده گیری مسئولیت این موجودات زیبا اتخاذ کنید .

نیمه پر لیوان را که در واقع بخش مثبت نگهداری از این موجودات زیبا می توان در نظر گرفت,  عبارتند از :

شما با نگهداری از چنین موجودات زیبایی شادی و آرامش روحی حاصل از نگهداری حیوانات خانگی را به خانه می آورید و در کنار آن مواردی همچون مسئولیت پذیری و بسیاری موارد با ارزش دیگر را می توانید همراه با اثر بخشی هرچه بهتر به فرزندان خود آموزش دهید .

 و نیمه خالی این لیوان را می توان انتخاب اشتباه و خارج از توان نگهداری از جوندگان دانست .

حاصل این اشتباه لطمه زدن روحی و جانی به این موجود زیبا می شود , شما نیز ناراحتی از اینکه توان نگهداری را از این موجود زیبا را ندارید حاصل می گردد .

 

در این مقاله شما می توانید با بکار گیری نکات بسیار ساده نیمه خالی لیوان را به نیمه پر لیوان مبدل سازید .

 

مطالب کلی که مورد بررسی قرار می گیرد عبارتند از :

* ممنوعات نگهداری در جوندگان و خرگوش شکلان

* امکان سنجی در نگهداری (قبل از مسئولیت پذیری نگهداری از جوندگان و خرگوش شکلان)

* نکات مهم پس از نگهداری جوندگان و خرگوش شکلان

 

* ممنوعات نگهداری در جوندگان و خرگوش شکلان

به این نکته کمتر در مطلبی اشاره شده است , که برخی از افراد مجاز به نگهداری از جوندگان و خرگوش شکلان بدون کسب اجاره از پزشک نیستند.

- افرادی که دچار حساسیت های پوستی و ریوی هستند و یا حتی قبلا داشته اند و درمان شده اند , ممکن است با نگهداری این موجودات زیبا دچار تشدید و یا بازگشت حساسیت گردند .

بنابراین اگر جز این گروه از افراد هستید , قبل از تهیه حتما با پزشک خود مشورت نمایید .

- افرادی که سن فرزندانشان کمتر از 30 ماه و یا 2.5 سال می باشد , توصیه می شود که جوندگان و خرگوش شکلان تهیه نفرمایند .

- در صورتی که فرزند شما دچار ترس از لمس کردن و یا نوازش کردن جوندگان می باشد , تا زمانی که این ترس بر طرف نشده است برای فرزند خود جوندگان و خرگوش شکلان تهیه نفرمایید .

+ جهت حل این مشکل از افرادی که این موجودات زیبا را دارند در خواست نمایید تا به فرزندان شما نوازش این موجودات زیبا را آموزش بدهند و یا به مرکز همستر ایران مراجعه فرمایید که این فضا و یا مکان را جهت برطرف شدن مشکل در اختیار شما قرار دهد .

 

* امکان سنجی در نگهداری جوندگان و خرگوش شکلان

 

مورد بعدی که باید در نظر گرفت که شخص شما با توجه به رفتار شناسی جوندگان و روحیه خود بتوانید یکی از همستر , خوکچه هندی و یا خرگوش را به درستی انتخاب نمایید .

شما با مراجعه به مرکز همستر ایران کارشناسان همستر ایران با توجه به روحیه و توانمندی شما بهترین گزینه نگهداری جوندگان را خدمت شما اعلام می کند .

+ حداقل زمان مورد نیاز نگهداری جوندگان و خرگوش شکلان

+ همستر : به طور میانگین 10 – 15 دقیقه ( زمان غذا دهی , بازی و نگهداری )

 

+ خوکچه هندی : به طور میانگین 10 – 20 دقیقه ( زمان غذا دهی و نگهداری ) و برای زمان بازی در صورت تک بودن حداقل 30 دقیقه در روز , در صورت جفت بودن می توانید از این زمان بکاهید .

 

+ خرگوش : به طور میانگین 10 – 30 دقیقه ( زمان غذا دهی و نگهداری ) و برای زمان بازی حداقل 3 ساعت به صورت آزاد و خارج از قفس .

 

* نکات مهم پس از نگهداری جوندگان و خرگوش شکلان

در این بخش پس از در نظر گرفتن مطالب فوق حیوان خانگی (همستر , خوکچه هندی و یا خرگوش) خود را به منزل بردید , از این پس می توانید با رعایت نکات اولیه زیر از موجود زیبای خود هر چه بهتر نگهداری کنید .

 

+ کسب اطلاعات صحیح از منابع و اشخاص معتبر :

 

کسب اطلاعات نگهداری از جوندگان همانند شمشیر دو لبه ای عمل می کند که هم می تواند برای شما بسیار مفید باشد و هم باعث از بین رفتن و یا نگهداری سخت موجود زیبای شما منتهی گردد . و راه حل آن یافتن فردی مطلع و یا منبعی معتبر است که در صورت انجام مطالب دریافتی و بروز مشکل , آن منبع آگاه بتواند پاسخگوی مشکل شما باشد .

در صورتی که از مطالب آموزشی همستر ایران در نگهداری از جوندگان استفاده می کنید , مرکز همستر ایران پاسخگوی سوالات احتمالی شما پس از بهره گیری از توصیه های همستر ایران خواهد بود .

خواهشمندیم قبل از بهره گیری  از مطالب متفرقه تایید صحت اطلاعات را با کارشناسان همستر ایران دریافت فرمایید . تا به حیوان خانگی خود لطمات جبران ناپذیری وارد نسازید.

 

+ چکاپ های به موقع و دادن داروی ضد انگل به طور منظم :

 

با توجه به اینکه افراد متخصص می توانند قبل از بروز مشکل در حیوان خانگی شما , شما را آگاه سازند .

شما می توانید با مراجعه منظم به مرکز همستر ایران  (به طور میانگین هر 90 روز ) قبل از بروز مشکل از وقوع آن جلوگیری فرمایید .

 

و همچنین با انگل تراپی منظم می توانید میانگین عمر حیوان خانگی زیبای خود را به حداکثر برسانید .

 

بدین باور باشید , حیوانات یکی از مهمترین امانت های الهی هستند , بنابراین در نگهداری صحیح و اصولی این موجودات زیبا کوشا باشید .

 

 

نقد و نظرات

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

نوشتن نقد و نظر

جوندگان آری یا نه !!!

جوندگان آری یا نه !!!

تهبه جوندگان برای من مناسب است ؟

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: